Nerozpadnou se za pár let – dřevo mnozí z nás považují za materiál, který se za pár let rozpadá, a je nutné jej vyhodit a nahradit jiným. Jistě, že to mu tak je u dřeva neošetřeného, například v lese, kde trouchniví padlé kmeny přímo vystavené povětrnostním vlivům, ale u dřevostaveb existují postupy, které dřevu dávají životnost desítek let. Máte-li nějaké pochybnosti, můžete se o životnosti dřevostaveb přesvědčit např. někde v zahraničí, např. ve Skandinávii, v Lotyšsku nebo v zámoří, kde se domy ze dřeva staví běžně již stovky let.
Jsou nízkoenergetické – nízké náklady na bydlení lákají mnohé z nás s vidinou úspor a snazšího životního stylu, a je to fakt. Mnoho celoročních dřevěných mobilních domů se dnes montuje v montážních halách se zárukou nízkoenergetických staveb třídy B (druhé nejvíce úsporné). Kromě důkladného zateplení je možné náklady na bydlení snížit i vytápěním dřevem v krbových kamnech a zároveň bývá dobrou volbou vlastní septik a studna, vlastní fotovoltaické panely a solární kolektory pro ohřev pitné či užitkové vody.
Bydlení v přírodě mimo městský chaos – lidé, žijící dlouhou dobu na venkově, po příjezdu do města zažívají jistý šok, tedy pokud na něj nejsou zvyklí např. pravidelným dojížděním do zaměstnání. Ten neskutečný chaos, silný automobilový provoz, zplodiny a smog, nedostatek zeleně a betonová džungle, to vše jsou projevy životního stylu, který vede k destrukci a sebedestrukci a zkracuje i délku života, resp. především snižuje jeho kvalitu.
Bydlení v dřevěných mobilních domech má zcela jinou úroveň, jestliže si zvolíte vhodnou lokalitu, kde se dá dobře odpočívat, meditovat, chodit na procházky, do lesa, na vyjížďky na kole atp. Proto také někteří lidé dávají přednost rekreačním zónám a mnohdy si nechávají postavit mobilní dřevostavbu přímo na pozemku s rekreační chatou, pokud chata není způsobilá pro celoroční bydlení.